vesti24.mk

Tag : шминка

ЗАБАВА

Моќта на шминката: Оваа жена има тешка кожна болест, нема да верувате каква трансформација доживеа (ВИДЕО)

admin
Оваа жена пати од тешка кожна болест и за жал, секојдневно трпи чудни погледи поради своите проблеми. Како што професионалната шминкерка објасни во снимката, оваа...
ЗАБАВА

Проблеми со кожата на лицето поради маските и како да ги решите!

admin
Носењето маски моментално е најзагарентираната заштита од коронавирусот но го отежнува дишењето поради жештината од летото. Хируршките маски можеме да издржиме да ги носиме само...
ЗАБАВА

Не заборавете да го нанесете ова кога ќе се шминкате, мал трик за голем резултат

admin
Добро акцентираните јаболчници се знак за убавина. Освен што делува многу секси, тоа е и трик што го издолжува лицето. Навистина акцентираните јаболчници имаат огромна...
ЗАБАВА

Дамите мора да знаат: Правите голема грешка ако вака си ја бришете шминката

admin
Темелното и правилното вадење шминка е еден од главните фактори што влијаат врз изгледот на кожата на лицето. Без разлика колку лесна шминка користите, таа...
ЗАБАВА

Вакво нешто никогаш немате видено: Тоа што го прави оваа девојка со шминка, ќе ве остави без зборови

admin
Романиа Џејд Тулок е деветнаесетгодишна шминкерка, која својата љубов кон шминкањето ја искомбинирала со уметноста и создава вистински оптички илузии. На нејзиниот Инстаграм профил можете...
ЗАБАВА

Ќе бидете во заблуда: 99% од луѓето не можат да сфатат што се наоѓа на оваа фотографија (ВИДЕО)

admin
На сите им е познато дека моќта на трансформацијата е неверојатна, но некои луѓе тоа го прават толку вешто што ниту родената мајка не би...