vesti24.mk

Tag : Шон Марфи

СПОРТ

Рони О’Саливен го преслуша Марфи за рекордна петта ранкинг титула во снукер

Ferad Aruc
Рони О’Саливен го победи големиот ривал Шон Марфи со убедливи 10:4 во финалето на натпреварувањето наречено „Шампионат на играчите“ и стигна до петтата ранкинг титула...