vesti24.mk

Tag : Шпанија

ЗАБАВА

Повторно скандал со реставрација на уметничко дело во Шпанија

admin
Шпанија се соочува со уште еден случај на, според многумина – непрофесионална реставрација на уметничко дело. Овојпат се работи за сликата „Дева Марија“ од шпанскиот...
ЗАБАВА

Во Шпанија стотици луѓе во редица за божиќен билет за лотарија

admin
Стотици луѓе трпеливо чекаат во редица во близина на главниот плоштад „Пуерта дел Сол“ во Мадрид за да земат божиќен билет за лотарија. Најчесто уплаќан...
ЗАБАВА

ФОТО+ВИДЕО: Ова е најскапата елка, украсите чинат 14 милиони евра

admin
Хотелот со пет ѕвезди „Баија“ во Марбеља, Шпанија, во пресрет на новогодишните и божиќните празници, го украси своето лоби со елка од скоро 14 милиони...
ЗАБАВА

Жителите на овој град мора да ослабат 100 тона до 2020 година, а за тоа имаат голема причина

admin
Шпанскиот град Нарон во северозападна Шпанија си зададе себеси голема задача, до почетокот на 2020 година неговите жители мораат да ослабат сто тона. Шунката и...
ЗАБАВА

Град без автомобили: Го укинале сообраќајот, а придобивките се бројни

admin
Жителите на градот Понтеведра во Шпанија немаат потреба да викаат на улиците. Живеат без сообраќајна бука и сирени од автомобилите, бука од моторите и чкрипењето...
ЗАБАВА

САД и вратија на Шпанија писмо на Колумбо вредно 900.000 евра

admin
Американските власти соопштија дека писмото му било предадено на шпанскиот амбасадор во САД, а пронајдениот примерок е украден во 2005 година во Барселона. Писмото, кое...
СВЕТ

Европскиот Меделин: Ла Линеа, градот во кој луѓето кои го извршуваат трансферот на кокаин и хашиш земаат 60.000 евра

Ferad Aruc
Најопасната улица во Шпанија, а можеби и цела Европа се наоѓа во градот Ла Линеа де ла Консепсион во Андалузија, место од 64.000 луѓе. “Луѓето...
ЗАБАВА

Се исплашила од затвор: Шакира платила огромна сума на пари откако ја обвиниле за затајување на данок!

Ferad Aruc
Пејачката ги “наполнила џебовите” на шпанските власти. По проблемите со кои Шакира се соочила, а се однесуваат на затајување на данок за што ја обвиниле...
МАКЕДОНИЈА

Сдсмовскиот пратеник Мухамед Зекири со скандалозен статус го нападна Кире Лазаров!

Ferad Aruc
Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири, на својот ФБ профил излезе со скандалозен статус против капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров. Лазаров се здоби со...