vesti24.mk

Tag : Шпаркасе Банка

МАКЕДОНИЈА

Грабеж на Шпаркасе во Кичево: Разбојник набрзина однел илјадници денари, евра и долари

admin
Вчера околу 12:30 часот во Кичево на булеварот „Ослободување“ во експозитура на “Шпаркасе Банка“, непознат сторител со закана со пиштол од вработената одзел околу 100.000...