vesti24.mk

Tag : шпионирање

СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

Сноуден претстави апликација за мобилни телефони, со која се шпионираат шпионите

Ferad Aruc
Поранешниот соработник на Агенцијата за национална безбедност на САД Едвард Сноуден, кој во 2013 година ја откри американската програма за шпионажа, објавувајќи тајни документи, веќе...