vesti24.mk

Tag : шпорет

ЗАБАВА

Речиси никој не ја користи за тоа: Знаете ли за што служи фиоката под рерната на вашиот шпорет?

admin
Најверојатно и вие спаѓате во онаа група луѓе кои во фиоката под рерната на шпоретот чуваат алуминиумска фолија, капаци, калапи за слатки, пластични кутии и...
ЗАБАВА КУЈНА

По овој пекол тие нема да стапнат во куната: Сакаа да подготват нешто вкусно, но наместо тоа шпоретот им експлодираше (УРНЕБЕСНО ВИДЕО)

admin
На Твитер се појави видео кое речиси нема кој подзина откако го изгледа, а истата реакција ќе ја имате и вие. Станува збор за видео...
ЗАБАВА

Спас за домаќинките: Најлесен начин да гo исчистите шпоретот, а потребни ви се само 3 работи

admin
За да имате идеално чист шпорет, ви требаат неколку работи кои дома сите ги имате: памучна крпа, стара четка за заби и алкохол. Ставете малку...
ЗАБАВА

Мајка откри ултра едноставен трик кој за минута ја чисти рерната и од најтврдокрони маснотии- генијален совет

admin
Сите знаеме колку непријатно умее да биде рибањето на шпоретите и рерната, ако маснотиите веќе се запекле. Сепак, една мајка на Фејсбук која се занимава...