vesti24.mk

Tag : Шри Ланка

ЗАБАВА

Шри Ланка реагира: Државното знаме да не се користи како дизајн за бикини

admin
Шри Ланка побара од американската компанија „Амазон“ да ги отстрани дводелните костими за капење и душеците во облик и со слика на лавот од националното...
ЗАБАВА

Сакате евтин одмор: Оваа земја се обидува да ги врати туристите на плажите, цените се на половина

admin
Паднатата туристичка индустрија на Шри Ланка се обидува да ги врати туристите на плажите кои запустеа по смртоносните велигденски напади. Паѓаат цените на сместувањата во...