vesti24.mk

Tag : штети

ВЕСТИ

Ектремно ниските температури нанесоа големи штети во пчеларството

admin
Екстремно ниските температури што ја зафатија земјава пред две седмици, направија големи штети на пчеларите во одредени региони во Кичевско. Ниските температури кои се спуштија...