vesti24.mk

Tag : штикли

ЗАБАВА

Трпат за убавина: Овие модни парчиња им го уништуваат здравјето на жените

admin
Желбата да се изгледа совршено и прекрасно понекогаш е многу посилна од болката во стапалата од превисоките потпетици, од претесниот фустан или носењето претешки чанти...
ЗАБАВА

„Вино на штикли“ во Форца

admin
Среда, 3-ти јули од 20 часот па се до 1 часот по полноќ, винскиот бар и ресторан „Форца“ ќе биде главното место на забавата во главниот град. „Вино на...
ЗАБАВА

Штиклите се и практични, не само модерни: Жени ги носат на нозете, а мажов на грбот (ФОТО)

admin
Жените ги обожуваат кога ги носат на нозете, затоа што ги прават поженствени, поелегантни, а безобразните мажи велат дека движејќи се на високи потпетици, атрибутите...
ЗАБАВА

„Розе на штикли“ во „Форца“ – настан каков што Скопје досега не памети

admin
Овој четврток, 5-ти јули од 20 часот па се до 30 минути по полноќ, винскиот бар и ресторан „Форца“  таа вечер ќе биде главното место на забавата...
Uncategorized

Карираниот дезен на обивки повторно во Мода (ФОТО)

admin
Карираниот дезен е многу популарен оваа сезона, а посебно добро изгледа на обувките… Неколку модели од актуелните дизајнерски понуди. Погледнете ги во галеријата:...