vesti24.mk

Tag : штипска баргала

ВЕСТИ

УЈП го следи случајот со текстилната фабрика „Баргала“, контролата е при крај

admin
Будно го следиме случајот за текстилната фабрика „Баргала“. Нашата контрола таму е при крај и ќе имаме голем наод. Можам да кажам дека е многу...
ВЕСТИ

Изместени вредности и напатен народ – ова се реалните сцени од штипска Баргала

admin
Вработените на фабриката Баргала денеска излегоа на протест, барајќи си ги своите права. Имено од фабриката беа избркани 100-тина вработени лица, додека градоначалникот на Штип...
ВЕСТИ

Ефтимов: Дали, поради блиските релации на Градоначалникот со сопствениците на Баргала, за нив не важат закани со високи платни налози?

admin
Па ваква негативна селекција нема ни во најголемите авторитарни режими! Деновиве општината спроведува голема акција за дислокација на хаварисани возила, гаражи, шупи, голубарници и слично....