vesti24.mk

Tag : штипска болница

ВЕСТИ

ГО НАПАДНАЛА КОЛЕГАТА- вработена во штипската болница завршила во полиција откако физички се пресметала со вработениот колега

admin
Вработена во Клиничката болница – Штип била пријавена за физички напад, кој се случил во Здравствениот дом во Штип. – На 27.11.2020, во 12.35 часот,...
ВЕСТИ

Украден златен накит од починат пациент на штипското Инфективно одделение

admin
Кражба на златен накит од починат пациент на штипското Инфективно одделение е регистрирана во текот на вчерашниот ден. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштението...