vesti24.mk

Tag : Штипско Инфективно одделение

ВЕСТИ

НЕ ГО ДОЧЕКАА ТЕСТОТ ЗА КОРОНА- во штипската болница починаа четворица пациенти

admin
Починаа четворица пациенти на штипското Инфективно одделение за едно деноноќие. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска вели дека само 62 годишниот пациент од Штип бил...