vesti24.mk

Tag : Штип

ВЕСТИ

ГЛОБИТЕ НЕ ИЗОСТАНАА НИТУ ВО ШТИП И ТЕТОВО: Во овие два града казнети вкупно 163 возачи

admin
Денеска (18.06.) од 09 до 16 часот СВР Штип спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната,...
ЗАБАВА

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Родена првата четворка во Македонија, еве колку години полнат децата

admin
Децата родени како прва четворка во Македонија денеска го прославуваат својот 24 роденден. Во Скопје, на 29 мај во 1997 година е родена првата четворка во...
ВЕСТИ

Во затворот во Штип пронајдена ќеса со прашкаста материја, полицијата работи на расчистување на случајот

admin
На 27.03.2021 во 08.04 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека во затвореното одделение – крило бр.3 во затворот била...
ВЕСТИ

Во затворот во Штип пронајдена ќеса со прашкаста материја, полицијата работи на расчистување на случајот

admin
На 27.03.2021 во 08.04 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека во затвореното одделение – крило бр.3 во затворот била...
ВЕСТИ

На лицa позитивни на КОВИД-19 во Штип им е дозволено да гласаат- побарано прекин на гласањето

admin
На избирачките места 2276, 2252 и 2265 во Штип лица позитивни на коронавирусот дошле да гласале на локалните избори за градоначалник, дознава КУРИР. Истите лица...
ВЕСТИ

Во Штип гласаат болните, немоќните, осудениците и станарите на геријатриските домови

admin
Во Штип денеска на изборите за градоначалник на Општина Штип правото на глас го остваруваат болните и немоќни лица, осудениците во петте казнено-поправни институции и...
ВЕСТИ

Штипската болница има рок од три дена да го извести ДСЗИ за лекувањето на починатата пациентка

admin
ЈЗУ Клиничка болница Штип треба во рок од три дена да го извести Државниот санитарен и здравствен инспекторат од ПО Штип за утврдената фактичка состојба...
ВЕСТИ

Пратеникот Јорданов предупреди за недостатокот на кислород во штипската болница, потоа се случи потресното сведоштво за починат пациент

admin
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов од Штип пред неколку дена предупреди за недостатокот на кислород во штипската болница. -Недостатокот и доцнење на кислородни боци на...
ВЕСТИ

Лекови на црно од Косово, пари за приватна болница – низ што помина Михаило за да му помогне на својот татко

admin
Приказната на момчето од Штип што собраше донации за да го смести својот татко во приватна болница, откако тој не доби кревет во државните клиники...
ВЕСТИ

Мисајловски: Очигледно е дека власта бега од соочување со народот, тоа ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи

admin
„Ајде да зборуваме за изборите во Штип. Што ќе се случи самиот ден на гласање за оние луѓе кои што ќе бидат на избирачкото место....