vesti24.mk

Tag : штитна жлезда

ЗАБАВА

Штитната жлезда е нова мета на коронавирусот?!

admin
Италијанските лекари известија за првиот случај во светот во кој коронавирусот предизвикува воспаление на штитната жлезда. Дијагнозата е поставена кај 18 годишна девојка. „Го регистриравме...