vesti24.mk

Tag : што е електрична енергија

Uncategorized

Има ли шанси да се врати евтината струја?

admin
Граѓаните притискаат, ја бараат што побргу назад евтината тарифа на струјата, која беше укината пред пет години. Владата во најава, пак, ветува дека тоа ќе...