vesti24.mk

Tag : Штрајк

ВЕСТИ

Наставниците утре НЕМА да примаат ученици: СОНК алармира дека се шират неточни информации, штрајкот е конечна одлука!

admin
Оставивме простор со очекување дека до крајот на оваа недела ќе изнајдеме заеднички прифатливо решение со надлежните, но изгледа дека преговорите денес завршуваат. МОН не...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Камионџиите ги блокирале сите патишта: прогласена вондредна состојба во Сао Пауло (ВИДЕО)

admin
Камионџиите веќе неколку дена протестираат во Сао Пауло така што ги блокирале улиците на бразилскиот град, поради што била прогласена и вондредна состојба поради недостиг...