vesti24.mk

Tag : штркови

ВЕСТИ

ФОТО: Во скопско Орешани убиени два штрка и фрлени блиску до нивното гнездо

admin
Во скопското село Орешани во Општина Зелениково, убиени се два штрка, а нивните тела лежат во близина на нивното гнездо. Штрковите, како што објави порталот...
ЗАБАВА

Пресврт во најпознатата љубовна приказна: Клепетан е жив и се врати кај Малена

admin
Една од најдолговечните љубовни приказни во Хрватска, онаа на штрковите Клепетан и Мален сепак ќе има среќен крај. Иако сите, вклучително и Стјепан Вокиќ кој...