vesti24.mk

Tag : Штрубе

АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

„Шкода“ со купе на струја до 2023 година!

admin
За пет-шест години Чесите планираат да лансираат пет сосема нови автомобили што ќе имаат електрични погонски системи. Меѓу новитетите што ќе се движат на електрична...