vesti24.mk

Tag : Шума

ЗАБАВА

Шума со големина на Франција природно се обновила последниве 20 години

admin
Шумска област со вкупна големина колку Франција, се обновила природно, имајќи го предвид целиот свет последниве 20 години, посочува најновото истражување на Светската организација за...
ВЕСТИ

Пожар кај Тиквешко Езеро, зафатена е и шума

admin
Пожар беснее кај Тиквешко Езеро, зафатена е и борова шума, за МИА потврдија од Територијална противпожарна единица Кавадарци. Три екипи пожарникари со три противпожарни возила...
ЗАБАВА

Ова е најчудната шума на светот: Тука дрвјата растат наопаку (ВИДЕО)

admin
Скриено на планинините Тјан Шан во Казахстан се наоѓа езерото Каинди. Настанало по земјотрес кој се случил во 1911 година и претставува едно од најнеобичните...
ЗАБАВА

Вистински пештерски луѓе: Сред шума се крие пештера, а во неа живее цела една заедница (ВИДЕО)

admin
Во пештера во непристапен дел во кинеската провинција Гуижу, до која нема ни пат, живее цела една заедница. Village inside a giant cave in Ziyun...
БАЛКАН

Мртва 21 годишна девојка од Србија, завиткана во тепих, најдена во Швајцарија

Ferad Aruc
Полицијта во Швајцарија најде тело во шума, која се утврди дека е 21- годишната Изабела Тодоровиќ со потекло од Србија. Човекот кој е сопственик на...