vesti24.mk

Tag : шумски пожари

ВЕСТИ

Штета од околу милион денари предизвикале дрвокрадците и шумските пожари во кочанско

admin
Околу еден милион денари е вкупно проценетата штета што во првите три месеци годинава е предизвикана со бесправното сечење и од шумските пожари во кочанскиот...