vesti24.mk

Tag : Шуто Оризари

ВЕСТИ

Дали жените од Шуто Оризари повторно ќе останат без матичен гинеколог?

admin
На 22.01.2020 година пред ординацијата на Д-р Вјолце Мбјара затекнавме известување дека ординацијата е преселена во друга општина, во населбата Сингелиќ. Ординацијата на Д-р Вјолце...
ВЕСТИ

Помош од државата за семејствата чии домови беа уништени од пожарот во Шуто Оризари

admin
Владата на денешната седница го задолжи Министерството за труд и социјална политика да додели финансиска и друга помош за семејствата чии домови беа уништени од...
ВЕСТИ

Истрага и притвор за лице осомничено за убиство на жена во Шуто Оризари

admin
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице заради постоење на основано сомневање дека сторил едно...
МАКЕДОНИЈА

Конечни резултати од вториот изборен круг од Локалните избори 2017

admin
Со процесирани 100% од гласовите од избирачките места каде се одржа втор изборен круг, избрани се градоначалници на 35 општини и тоа: Во Кисела Вода...