vesti24.mk

Tag : Ѕвездите на Гранд

ЗАБАВА

Карлеуша брутално го нападна Македонецот Кристијан: Му рече сакам да ти „ѕвекнам шлаканица“, па предизвика бурни реакции

admin
Членката на жирито од познатото музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Керлеуша не можеше да се воздржи, па без влакна на јазикот го коментираше изгледот...
ЖИВОТ

Драгана Мирковиќ направи хаос во Ѕвездите на Гранд: Не очекуваше дека Карлеуша ќе и го постави ова прашање

Ferad Aruc
Фолк дивата Драгана Мирковиќ направи каос кога се појави ненајавено на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“. Пејачката, која во билизина снимала трајни снимки за РТС,...
ЗАБАВА

Саша Поповиќ јавно проговори за заработката на Јелена Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“

Ferad Aruc
Веќе неколку  месеци во јавноста се шпекулира околу тоа дали членовите на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ се платени за учество во таа...
ЗАБАВА

Бoмба на сцената на Ѕвездите на Гранд: Одамна немало ваква се**и талентирана натпреварувачка

Ferad Aruc
Моника Ивкиќ која живее во Виена, родум од Градача е светски позната пејачка, со оглед на тоа што заврши четврта во германскиот Суперстар, а во...
ЗАБАВА

Лукас бара голем хонорар за да остане во жирито на „Ѕвездите на Гранд“

admin
Аца Лукас сè уште не донел конечна одлука за прашањето за останување во жирито на „Ѕвездите на Гранд“. За да остане во музичкото натпреварување, има...
ЗАБАВА

Овој детаљ за Карлеуша досега никој не го знаел

admin
Поп дивата Јелена Кралеуша открила детали за својата музичка кариера за кои многумина не занаат. Имено Карлеуша открила дека завршила музичко училиште и дека знае...