vesti24.mk

Tag : јаболка

ЗАБАВА

Совети за сите пушачи: Овие три производи мора да ги јадете

admin
Најдобро за белите дробови е да престанете со пушење, но ако не можете да се откажете, би требало почесто да јадете производи што го подобруваат...
ЗАБАВА

Една чаша дневно прави чуда: Овој напиток е спас за лицата со висок холестерол и вишок килограми

admin
Една чаша од овој сок го одржува здравјето на високо ниво и со негова помош се намалува ризикот од појава на многу болести. Јаболкото кое...
ЗАБАВА

Црвените јаболка полека исчезнуваат, ќе го снема ли омиленото овошје на многумина?

admin
Иако можете да најдете зелени и жолти јаболка во продавниците, црвените обично се најпопуларни. Сепак, се чини дека црвените наскоро ќе исчезнат од пазарот, јави...
ЗАБАВА

Неверојатен народен лек за многу болести: Мешавина од семиња и кисели јаболка

admin
Овој народен лек и додаток на исхраната е осмислен и испробан како комбинација од најдобрите ориентални состојки помешани со традиционалниот џем од кисели јаболка кој...
ЗАБАВА

Златни совети за сите пушачи: Овие три производи мора да ги јадете

admin
Најдобро за белите дробови е да престанете со пушење, но ако не можете да се откажете, би требало почесто да јадете производи што го подобруваат...
ЗАБАВА

Топло, ароматично и вкусно: Печени јаболки со ореви и карамел прелив

admin
Топли и сочни јаболки со карамел прелив и суво овошје за совршени есенски ноќи. Состојки: 5 јаболки 50 гр. сечени ореви 50 гр. суво грозје...