vesti24.mk

Tag : Јаболки

ЗАБАВА

Сочен колач со јаболки и ореви и неодолив крем од сирење

admin
Совршен сладок вкус … Потребно е:за тестото:300 гр брашно190 гр кафеав шеќер250 мл масло4 јајца1/2 лажиче сода бикарбона1 лажиче цимет2 јаболки, изрендани100 гр ореви, сецкани за кремот:100 гр омекнат путер200 гр крем сирење50 гр кафеав шеќер1...
МАКЕДОНИЈА

Дошол дури од Србија за ресенски јаболка – дал 2.000 евра па ја сфатил измамата

Ferad Aruc
Српски државјанин вчера во Полициската станица Ресен пријавил дека е измамен од ресенчанецот У.А, од кој требало да откупи јаболка. Како што соопшти МВР, 40-годишниот...