vesti24.mk

Tag : јаболков оцет

ЗАБАВА

Заборавете на кафето: Три намирници за најубаво и лесно будење

admin
Ако сакате да се разбудите свежи и расположени, кафето не е најдобрата идеја бидејќи тоа носи многу проблеми во текот на денот, поврзани со поспаноста,...
ЗАБАВА

Светот полуде по рецептот од само две состојки, направете го и кажете им “збогум“ на мастите

admin
Доколку страдате од вишок масти, тогаш овој рецепт е одличен за вас. Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот на физичка активност, зголемените...
ЗАБАВА

Исфрлете ги отровите од телото: Направете детокс оброк со само две состојки

admin
За полесно да се ослободите од акумулираните масти за време на празниците, можете да го пробате овој моќен детокс оброк. Неопходни состојки: суви смокви и...
ЗАБАВА

Вистина или мит: Дали се слабее од зелен чај, јаболков оцет и кокосово масло?

admin
Луѓето секогаш бараат некој нов начин како да ги намалат килограмите, а тука се многу профитери и квази- експерти кои нема да ви ја кажат...
Uncategorized

Потребни ви се три состојки кои ги имате дома: Пробавме утрински детокс кој ги симнува килограмите и дава сила – резултатот е неочекуван

admin
Детокс програмите подразбираат бројни препарати кои секојдневно морате да ги внесувате и лекарите во главно не препорачуваат претерано да се занесувате поради разните последици по...