vesti24.mk

Tag : јаболко

ЗАБАВА

Џем од јаболка како лек – Еве зошто го нарекуваат „слатка инфузија“

admin
Џемот од јаболка како лек е природно средство за подобрување на дигестијата, прочистување на кр-вта и зголемување на железото кај луѓе кои патат од анемија....
ЗАБАВА

Ви требаат 4 состојки кои сигурно ги имате дома: Направете си пијалак кој согорува масти

admin
Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување на мастите. Зеленото јаболко е...
ЗАБАВА

Сигурно ги имате дома: Искомбинирајте ги овие четири намирници и килограмите сами ќе исчезнат

admin
Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување на мастите. Зеленото јаболко е...
ЗАБАВА

Направете си витаминска “бомба“: Треба само да ги измешате овие состојки

admin
Ова смути го зајакнува имунитетот и има позитивно влијание на целокупното здравје. СОСТОЈКИ: сирово излупено цвекло јаболко корен од целер морков 1 шолја бадемово или...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Овие четири намирници сигурно ги имате дома: Искомбинирајте ги и килограмите сами ќе исчезнат!

admin
Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување на мастите. Зеленото јаболко е...
ЗАБАВА

Едно јаболко содржи 100 милиони бактерии, но еве зошто е добро да јадете повеќе

admin
Студијата покажа дека едно јаболко содржи околу 100 милиони различни бактерии,  но видот на бактерии се оние кои се важни за одржување на здрава интестинална...
ЗАБАВА

Изедете јаболко, но семките фрлете ги веднаш: Во нив се крие смртоносен отров

admin
Најмала доза на цијанид може да биде опасна, а овој отров може да се најде во семките на јаболкото. Затоа е важно јаболкото добро да...
ЗАБАВА

Изеде радиоактивно јаболко од Чернобил, а потоа го стаписа светот- сите зборуваат за остатокот од видеото на оваа храбра девојка

admin
Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена. За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш...
ЗАБАВА

РОДИТЕЛИ, БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Дете останало парализирано откако јаболко му се заглавило во грлото (ВИДЕО)

admin
Неихен Ренат од Нов Зеланд имал 22 месеци во мај 2016 година кога парче овошје се заглавило во неговото грло додека престојувал во градинка во...