vesti24.mk

Tag : Јавен обвинител

МАКЕДОНИЈА

Советот на обвинители ќе одлучува за кандидатите за јавен обвинител

admin
Советот на јавните обвинители денеска ќе одржи седница на која ќе ги разгледа поднесените пријави на огласот за Јавен обвинител на Република Македонија. По седницата...
ЦРНА ХРОНИКА

Тешка сообраќајка – две млади лица итно префрлени на скопските клиники

admin
Страшна сообраќајна несреќа се случила вчера околу 12 часот и 30 минути во Неготино, кај местото „Орајот“, се случила сообраќајна незгода во која трактор „Крамер“...