vesti24.mk

Tag : јавна администрација

ВЕСТИ

КСС уште еднаш побара да се прекине линчот врз јавната администрација

admin
Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС, а во врска со дадените изјави/деманти на Министрството за информатичко општество и администрација – МИОА и соодветниот...
ВЕСТИ

Заев по изборите ќе ја намалува државната администрација

admin
Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 изјави дека по претседателските избори се планира намалување на државната администрација. На...