vesti24.mk

Tag : јавно обвинителство

ВЕСТИ

Во петок средба помеѓу партиите за законот за Јавно обвинителство

admin
Во петок ќе биде одржана средба помеѓу претставници на политичките партии на тема законот за Јавно обвинителство. Како што дознава КУРИР, на средбата ќе присуствуваат Тимчо...
ВЕСТИ

ЈО ги отфрла наводите на ДКСК за работење под притисок

admin
Јавното обвинителство ги отфрла паушалните наводи за притисоци и влијанија и истакнува дека времето потребно за утврдување на фактичката сосотојба во предметите не е соодветен...
ВЕСТИ

ЈО се произнесе за замената на мерката притвор со куќен притвор за Катица Јанева

admin
Јавното обвинителство на Република Северна Македонија ги следи реакциите по донесената одлука на Апелациониот суд Скопје за замена на мерката притвор со куќен притвор за...