vesti24.mk

Tag : јаглехидрати

ЗАБАВА

Не исфрлајте јаглехидрати од диетата: Еве зошто треба да јадете тестенини и леб

admin
Познатата американска нутриционистка Ријана Ламберт за британски „Сан“ открива дека исфрлувањето на јаглехидратите од исхраната е многу погрешно. Ако сакате да изгубите килограми, веројатно сте...