vesti24.mk

Tag : јагне

ЗАБАВА

ВИДЕО: Во Австралија родено јагне со 5 нозе

admin
На фарма во Коџанап, Западна Австралија, се родило јагне со пет нозе. Јагнето и покрај генетското пореметување се чувствува одлично, а сопственикот најмногу се изненадил...