vesti24.mk

Tag : Јагода шахпаска

ВЕСТИ

Шахпаска се пофали: Следната година нови 6.000 семејства ќе станат социјални случаи

admin
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска предупреди дека доколку пандемијата продолжи во наредната година се очекува нови 6.000 домаќинства  да влезат во системот...
ВЕСТИ

Корона вирусот се шири во градинките и училиштата, Царовска и Шахпаска без план

admin
Корона вирусот забрзано се шири во училиштата и градинките. Последната статистика покажува дека бројот на позитивни случаи од КОВИД-19 расте во воспитно образовниот процес. Имено,...