vesti24.mk

Tag : Јагуар

ЗАБАВА

ВИДЕО: Син на индиски богаташ добил подарок БМВ, а сакал Јагуар – разочаран го фрли во река

admin
Неименуван Индиец бил толку разочаран од автомобилот што го добил како роденденски подарок од неговиот татко, што решил да направи радикален потег. Младиот човек од...
ЗАБАВА

Сите му се чудат на овој Србин: Си го продал станот за да купи „Јагуар“

admin
Србинот Бојан Матиќ од Ваљево купил автомобил „Јагуар“ од лимитирана серија кој го посакувал уште како дете, а за да дојде до него го продал...
Uncategorized

Отворен новиот ексклузивен центар за Јагуар и Ленд Ровер во Скопје

admin
Вчерва со авангардна музичко-сценска изведба официјално беше отворен новиот ексклузивен центар за Jагуар и Ленд Ровер во Скопје. Новиот објект е лоциран на улица Скупи...