vesti24.mk

Tag : јадење

ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Престанете веднаш: Овие грешки ги правите после јадење, а многу се штетни за вашето здравје

admin
Луѓето често имаат нездрави навики со кои несвесно си го нарушуваат сопственото здравје, дури и ако правилно се хранат. Здравата исхрана е клучна за здрав...
ЗАБАВА

ФОТО: Гостин во њујоршки ресторан во оброкот нашол бисер

admin
Во познатиот њујоршки ресторан „Сентрал Ојстер Бар“, Рик Антош – инаку чест гостин таму, во својата чорба од остриги пронашол бисер. За „Њујорк Пост“ 66-годишниот...
ЗДРАВЈЕ

Купил месо од Лидл – Внатре имало одвратна течност, па објавиле апел да внимавате!

Ferad Aruc
Марио Хроњак од Вуковар објавил на својот Фејсбук профил видео – снимка на која се гледа како од месото додека се сече излегува некаква течност....