vesti24.mk

Tag : јадранско море

Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Големо невреме на Јадранот: Оваа фотографија ја вознемири Хрватска, Словенија и Црна Гора (ВИДЕО)

admin
Словенија, Хрватска и Црна Гора деновиве беа погодени од големо невреме кое што најмногу предизвика штета во приморските краеви. На социјалната мрежа Твитер беше објавена...
СВЕТ

Филмска потера на Јадранот: Италијанската полиција запленила дрога вредна 23 милиони евра!

Ferad Aruc
Италијанската полиција во текот на новогодишните празници, на глисерите кои од Албанија пловеле по Јадранот, запленила 2,1 тон марихуана и уапсила 52 лица. Со тоа...