vesti24.mk

Tag : јазик

ЗАБАВА

Погледнете си го јазикот во огледало: Ако ги забележите овие промени, веднаш одете на доктор

admin
Миењето на забите е важно за оралното здравје. Но луѓето често забораваат на јазикот. Промените на бојата на јазикот укажуваат дека нешто се случува во вашето...
ВЕСТИ

Груевска Маџоска и Котлар со ист став: Заев има единствен план а тоа е распродажба на нашата историја, јазик и идентитет

admin
Професорките Симона Груевска Маџоска од Институот за македонски јазик и Наташа Котлар од Институтот за национална историја се на ист став во однос на Договорот...
ВЕСТИ

Мицкоски: Политиката на Заев не доведе во ситуација да ни го третираат јазикот како јазична норма

admin
Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој зборуваше за моменталната ситуација во која се наоѓа Република Македонија...