vesti24.mk

Tag : јазици

ЗАБАВА

Изум за време на пандемија: Заштитна маска која преведува осум јазици

admin
Јапонската стартап „Донат Роботикс“ измисли паметна маска за време на пандемијата на коронавирус, која помага во комуникација и при физичко дистанцирање. Паметната маска Ц-Фејс може...
МАКЕДОНИЈА

Бугарија ни се смее по изгласувањето на законот

Ferad Aruc
Бугарската агенција „Newsfront” објави текст за усвојувањето на новиот Закон за јазици кој е преземен од News.bg. Колку има вистина во објавениот наслов, заклучете сами....