vesti24.mk

Tag : јанаки митровски

ВЕСТИ

Митровски: Одлуката на Катица Јанева е незаконита- постои одредена координација меѓу неа и извршната власт, а делумно и републичкото обвинителство

admin
Не постои законски основ да редовните јавни обвинителства ги превземат предметите кои се започнати од СЈО, а тоа е така бидејќи така е детерминирано во...
ВЕСТИ

Адвокатот Митровски: Нека ве тужи Рашковски за клевети и навреди, праксата на ЕСЧП ве штити

admin
Адвокатот Јанаки Митровски, по заканите за тужби од страна на Драги Рашковски, порачува: -Нека ве тужи Рашковски за клевети и навреди до миле воље и...
ВЕСТИ

Адвокатот Митровски до пратеникот Богоевски: Ја замајуваш јавноста, ајде на тестирање во МАНУ!

admin
Адвокатот и поборник за легализација на канабисот, Јанаки Митровски, го осуди пратеникот Павле Богоевски за замјување на јавноста. Митровски повтори дека маслото не се мери...