vesti24.mk

Tag : Јана Бурческа

ЗАБАВА

ФОТО: Јана Бурческа се породи пред само три месеци, а сега сподели фотографија и покажа како изгледа

admin
Популарната македонска пејачка Јана Бурчевска, неодамна стана мајка, доби ќеркичка која ја крстија Дона, а го објави и новиот сингл „Содом“. Имено Јана беше наша...
Uncategorized

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

admin
Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“...
Uncategorized

ПРВА ПРОБА НА ЈАНА: „Dance Alone” премиерно на евровизиската сцена (видео)

admin
„Dance Alone“ е насловот на Евровизиската песна со којашто Јана Бурческа ќе ја претстави Македонија на 62-тото издание на Изборот на Песна за Евровизија коешто...