vesti24.mk

Tag : јане велковски

ВЕСТИ

ФОТО: Јане во Обединетите нации го запозна Дејвид Бекам

admin
Малиот македонски херој, Јане Велковски вечерва ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за...
ВЕСТИ

Јане се уште чека на ветувањето од власта- и овој роденден го дочека без лекот Спинраза

admin
Јане Велковски се уште не го добил лекот Спинраза кој актуелната власт му го вети уште пред две години, дознава НОВА. Пред еден месец медиумите...