vesti24.mk

Tag : Јане Ченто

ВЕСТИ

Јане Ченто до заговорниците на бојкот: Од вас зависи дали на есен оваа криминална банда ќе ја пратиме во историјата!

admin
Почитувани граѓани кои го бојкотиравте првиот круг на изборите, сметам дека треба да Ви се обратам Вас бидејќи Вие имате допринос што беше излезноста само...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ченто: Ме држите 11 месеци со препишани решенија за притвор

Ferad Aruc
Во Апелациониот суд во Скопје се одржа јавна седница за продолжувањето на притворот на обвинетиот Јане Ченто за настаните од 27 април. На седницата не...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Богдан Илиевски, Борис Дамовски, Јане Ченто и Љубен Арнаудов излегуваат од притвор?

admin
Пратеникот Љубен Арнаудов, и организаторите на протестите за „Заедничка Македонија“ Борис Дамовски и Богдан Илиевски излегуваат од Шутка. Скопска апелација ги прифатила нивните жалби и...