vesti24.mk

Tag : јани макрадули

ВЕСТИ

Макрадули: АД Пошта има долг околу 10 милиони евра

admin
Генералниот директор на АД Пошта, Јани Макрадули изјави дека Владата и доделила на компанијата финансиски средства од буџетот поради загубите претрпени од пандемијата и стопирање...
ВЕСТИ

Макрадули: Годинава имаме значително помалку загадени денови

admin
Заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули на денешната прес-конференција истакна дека факт е оти оваа година има значително намалување на бројот на денови со надминати...