vesti24.mk

Tag : Јанко Поповиќ Волариќ

ЗАБАВА

(ВИДЕО) Слепо момче растури на хармоника во шоуто„ Суперталент“

admin
Во хрватското талент-шоу „Суперталент“ слепото момче, хармоникашот Павао Аниќ, отсвире на својата хармоника и со настапот ги освои членови на жирито. Ова момче учело во гимназија каде...