vesti24.mk

Tag : јануари

ЗАБАВА

Во календарот на среќа за 2021 особено заокружете го денешниот ден- еве што да очекувате на 11.01.2021 година

admin
Во календарот на среќата за 2021 година, особено заокружете го овој датум, бидејќи благодарение на низата броеви, тој носи можност да ги исполните сите желби....
ЗАБАВА

Ова не е добар период за промени: Не донесувајте важни одлуки во јануари

admin
Почетокот на годината обично е време кога ги носиме најголемите одлуки, па многу луѓе во јануари се одлучуваат да направат промени во својот живот. Меѓутоа,...
ЗАБАВА

Јануарска депресија навистина постои, еве како да ја избегнете

admin
Не е кажано без причина дека јануари е најдепресивниот месец во годината: празни картички, враќање на работа, вируси и грип, несакани килограми. Како да се...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Родените во јануари – индивидуалисти со интересна смисла за хумор

admin
Јануари е првиот месец во годината кога сите замислуваме желби и се трудиме да смениме некои навики. Тој е и месецот кога роденден слават Јарците...