vesti24.mk

Tag : Јан Хаверкамп

СВЕТ

Ја нарекуваат “Чернобил кој плови”: Паника поради руската нуклеарка на отворено море! (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Првото патување на електраната која плови предизвикало паника во западните медиуми, кои бродот веднаш го нарекле “нуклеарен Титаник” и “Чернобил кој плови”. Бродот “Академик Ломоносов”,...