vesti24.mk

Tag : јапонски турист

МАКЕДОНИЈА

Македонци истепале јапонски туристи за „Ајфон“

Ivana
Полицијата информираше дека двајца јапонски туристи вчера биле горабени и натепани од непознати лица на локалниот пат Катланово – Брезница. „Ш.К.(54) и Х.К (48), двајцата...