vesti24.mk

Tag : јапонски цар

ЗАБАВА

ВИДЕО: Како царот слави роденден – јапонскиот владетел полни 85 години, 82.000 граѓани на улиците

admin
Јапонскиот цар Акихито денеска полни 85. години, а на церемонијата присуствуваат повеќе од 82.000 граѓани. Ова е последен пат Акихито да прославува роденден во кралската...