vesti24.mk

Tag : јатко

ЗАБАВА

Приказната на еден Македонец која малкумина ја знаат: Се родил во авион и добил доживотно бесплатни карти, но никогаш не ги искористил

admin
На 13 февруари 1978 година, за време на летот Б-707 од Југославија до Австралија, Марија Тодева од Македонија се породила во авионот. Тоа бил еден...