vesti24.mk

Tag : јахта

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Хрватите со денови зјапаат во неа: Мегалуксузната јахта на Меџик Џонсон од 150 милиони долари остава без здив

admin
Легендарниот американски кошаркар Меџик Џонсон моментално ужива на одмор во Хрватска. Петкратниот шампион на НБА пристигнал на хрватското приморје на импозантна јахта која вреди неверојатни...
ЗАБАВА

Вистината за работата на јахта: Може да заработите 7.000 евра месечно, но правилата се ригорозни

admin
Работејќи на јахта може да се заработи и до 7.000 евра месечно, а тримесечниот бакшиш да изнесува околу 2.000 долари. Работното време трае 13 часа,...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Потона скапоцената јахта на Берлускони после големото невреме на Италијанскиот брег

Ferad Aruc
Повеќе од стотина луксузни јахти, меѓу кои и јахтата на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, беа уништени откако северозападниот брег на Италија беше погоден од...
ЗАБАВА

Исповед на девојка која работела на луксузна јахта- ги открива мрачните тајни на богаташите

admin
Емили Варбуртон- Адамс била весела и убава стјуардеса на супер- јахта Валор и учесничка на реално шоу за животот на јахта. И додека на некои...