vesti24.mk

Tag : јајце

ЗАБАВА

Сакате да го изгубите салото околу стомакот? Еве што треба да појадувате!

admin
Од најмлади до најстари, сите знаат дека појадокот е најважниот оброк во денот. Затоа, дури и да сте на диета, не го прескокнувајте. Потребно е...
ЗАБАВА

Сите знаеме да направиме кајгана и јајце на око, но најголем хит е “јајцето на облак“ – еве како да го подготвите

admin
Сите знаеме колку се здрави јајцата, особено затоа што изобилуваат со протеини. Можеби варените јајца се најниско калорични, но затоа пак “јајцата на око“ се...
ЗАБАВА

Дознајте ја вистината за најпопуларната фотографија на Инстаграм: Верувале или не, на неа има само едно обично јајце (ФОТО)

admin
Фотографијта која во моментов го има најголемиот број допаѓања на Инстаграм прикажува само едно обично јајце. Имено, неодамна на Инстаграм се појави профилот „world_record_egg“, со...
ЗДРАВЈЕ

Само едно јајце дневно ќе направи чуда за вашиот организам

admin
Сите знаеме дека јајцата се добар извор на протеини, обезбедуваат енергија на дневно ниво, но на долгорочен план организмот има многу позитивни проидобивки за кои...